דיני מיסים בישראל

לכל אחד מאתנו יש הרבה זכויות כאזרח המדינה. יש לנו זכות לביטחון אישי, זכות לייצוג משפטי, זכות לחופש הביטוי וגם זכות להתקהלות. יש לנו הרבה זכויות וגם לא מעט חובות. כל אזרח במדינת ישראל חייב לשרת בצבא וגם לשלם מיסים. תשלום מיסים הוא חובה אזרחית של כל אחד ואחת מאתנו. דיני המיסים בישראל הם דינים סבוכים מאוד ומורכבים. רובנו לא נצליח להבין את דיני המיסים בארץ גם אם ננסה ממש. בשביל שלא נסתבך מבחינה חוקים עם רשות המיסים כדאי לנו לפנות לעורך דין שמיסים זה תחום ההתמחות שלו.

סיוע באיש מקצוע בתחום המסים

למה בעצם חשוב שנפנה לעורך דין מסים? עו"ד מיסים יוכל לסייע לנו לתכנן את תשלום המסים שלנו. הוא יוכל למשל לסייע לנו לשלם פחות מסים בשל זכויות חוקיות אחרות שיש לנו כמו נכות, תרומות שאנחנו מעניקים, ילדים מתחת לגיל 18 שיש לנו, היותנו חיילים משוחררים או העבודה שהעסק שלנו לא נמצא בארץ. עו"ד מסים יוכל לסייע לנו להיערך בצורה נכונה לתשלום המסים שלנו. המס בישראל הוא מס יחסי. כל אזרח משלם מסים לפי ההשתכרות היחסית שלו. כך למשל מי שמרוויח 3,000 ₪ בחודש לא משלם מסים ומי שמשתכר 20,000 ₪ בחודש כן משלם. בשביל שנדע מה גובה המס שעלינו לשלם עלינו להתייעץ עם עורך דין שמומחה לכך וגם עם רואה חשבון מוסמך.

מדוע בעצם חשוב לשלם מיסים?

למה בעצם חשוב שנשלם מיסים? תשלום המיסים חשוב למעשה למדינה כי כך היא יכולה להעניק לנו שירותים שונים כמו שירותי בריאות, בניית כבישים, שירותי תשתיות וגם שירותי ביטחון. למעשה מהבחינה האישית והפרטית שלנו חשוב שנשלם מיסים כי אי תשלום מס מהווה עבירה פלילית. כאשר אנחנו לא משלמים מיסים אנחנו עלולים להסתבך מבחינה חוקית. אנחנו עלולים לשבת בכלא ולשלם קנסות גבוהים מאוד. בשביל שהחיים שלנו לא יהיו מסובכים בלי סיבה כדאי לנו למלא את החוק ולשלם את המיסים שלנו בזמן. במידה ואנחנו חושבים שאנחנו זכאים להנחה בתשלום המס כדאי לנו לפנות לאיש מקצוע כמו עו"ד מיסים שיסייע לתכנן בצורה נכונה והוגנת את תשלום המס שלנו. דיני המסים בישראל הם עניין מורכב ומהותי ביותר – לא מומלץ כלל לקחת צ'אנס ולא לשלם את המס הנדרש בעת הצורך. כאשר אנחנו משלמים מיסים אנחנו תורמים את חלקנו לחברה בה אנחנו חיים ואנחנו ממלאים את החוק.

> למידע מקצועי בנושא דיני המסים בישראל, לחצו כאן:
https://www.dt-law.co.il/tax-law